Go to Top

Tallinna Vormsi lasteaed sai “Aga Mina” mängu lapsevanema poolt kingituseks

Ühel augustikuu varahommikul leidis Aga Mina oma postkastist kirja sõnumiga: “Tere. Ma tahaksin oma lapse lasteaiale kinkida ka selle “Aga Mina” mängu. Kuidas oleks see võimalik?” Kirja saatjaks oli Tallinna Vormsi lasteaia Õunakeste rühma lapsevanem Rivo Kütt (Intelligent Solution Estonia OÜ). Loomulikult olime sellise kirja üle väga rõõmsad ja õnnelikud, et lapsevanemad soovivad lasteaeda õppevahendite soetamisel toetada.

Selline hea mõte ei lasknud elluviimist kaua oodata ja “Aga Mina” põrandamäng anti nimetatud lapsevanema ja MTÜ Aga Mina poolt Vormsi lasteaiale üle 07. septembril lasteaias toimunud õppenõukogu koosoleku alguses. “Lasteaiale on see suurepärane kingitus alanud õppeaasta puhul ja meie jaoks märgilise tähendusega hetk, sest üle sai antud esimene mäng, mis jõudis lasteaeda tänu lapsevanemate toetusele ja algatusele. Kingitus lasteaiale on kingitus iseendale, sest lapsevanema suurimaks rõõmuks on terve laps” ütles MTÜ Aga Mina juhatuse liige Getter Toome mängu üleandmisel.

Meil on sellise algatuse üle ütlemata hea meel, aga kui küsisime, mis sellele ajendas, siis vastas Rivo Kütt järgnevalt: “Otsustasin teha suunatud annetuse mängu kinkimiseks Vormsi lasteaiale, kuna tahan tänada haridusasutustes töötavaid häid inimesi nende panuse eest, mida nemad iga päev annavad meie laste arendamisel ja õpetamisel. Ja kui on veel leidlikke inimesi, kes loovad nutikaid lahendusi, kuidas veel paremini ja huvitavamalt lapsi arendada, siis peab need nutikad lahendused kasutusele võtma ja siinkohal tundsin, et saan õpetajaid aidata.”

Vormsi lasteaia juhataja Aide Vare sõnul on lasteaed kingituse üle väga tänulik ning õpetajad ja lapsed ootavad rõõmu ning huviga enda mängukorda. “Lasteaia juhtkond hindab kingitust eriliselt, kuna lasteaed kuulub Tervistedendavate Lasteaedade võrgustikku ja teeb tihedat koostööd Tallinna Punase Risti Seltsiga” lisas ta.

“Aga Mina” mängu puhul on tegu õppematerjaliga, mis aitab õpetajatel läbi viia vigastuste ennetusalast õppetegevust. Mängu abil saab käsitleda kukkumiste, põletuste, mürgistuste, liiklus-, raudtee-, vee- ja tuleohutuse temaatikat. Mäng on väljatöötatud Eestis koostöös erinevate erialaspetsialistidega ning see on suuremõõtmeline ja sobiv kasutamiseks kogu lasteaiarühmaga. Mäng valmis käesoleva aasta suvel ning on esimese kuu ajaga jõudnud ligi 30nesse lasteaeda. Esimese 11ne mängu jõudmist lasteaedadesse toetas Päästeamet. Me unistame, et “Aga Mina” põrandamäng jõuaks igasse Eestimaa lasteada sõltumata lasteaia suurusest ja asukohast ning selle jaoks algatame ise erinevaid koostööprojekte ning loodame ka  erinevate organisatsioonide ning lapsevanemate abile.

Lisainfo põrandamängu kohta: www.agamina.ee/porandamang

MTÜ Aga Mina tegevuse eesmärk on vähendada Eestis väikelastega juhtuvaid vigastusi, mis on tingitud teadmatusest. MTÜ Aga Mina partneriteks on Sotsiaalministeerium, Päästeamet, Maanteeamet, Elron (Eesti Liinirongid AS), MTÜ Operation Lifesaver Estonia, TV3, Reach for Change, Harjumaa tervisenõukogu, Eesti Tervisedenduse Ühing, Mürgistusteabekeskus, SA Tallinna Lastehaigla, Tartu linn, Tervise Arengu Instituut.

Getter Toome
MTÜ Aga Mina juhatuse liige
getter@agamina.ee
Tel: +372 56458085

AGA MINA?