Projektist “AGA MINA?”

MTÜ Aga Mina eesmärgiks on väikelaste vigastuste vähendamine suurendades nii laste kui vanemate teadlikkust, juhtides tähelepanu võimalikele ohtudele meie igapäevases elukeskkonnas. Usume, et mida varem õpivad lapsed neid ümbritsevas elus varitsevaid ohte märkama ja ära tundma, seda harvem vajavad nad oma eluteel arstiabi.

Ikka mõeldakse endamisi, kuidas mina oleksin selles olukorras käitunud, mida teinud või öelnud. Nii tekivadki filmistaarid ja arvamusliidrid, sest nad tegutsevad ja räägivad nii, nagu suur enamus inimestest õigeks peab. Mida vanemaks me saame, seda rohkem on meil elutarkust ja kogemusi erinevates olukordades õigesti käitumiseks. Sellele vaatamata leiab igal aastal suur hulk väga erinevas vanuses inimesi end erakorralise arstiabi järjekordadest. Kui abi käes, oleme taaskord kogemuse võrra rikkamad ning oskame sama ohusituatsiooni tekkides öelda: „Aga mina teeksin seda nii ja kõik läheb hästi“. Võttes fookusesse just väikelaste olmetraumad ja nende vähendamise võimalused käivitati Riveta Klubi eestvedamisel väikelaste traumaennetusprojekt “AGA MINA?”, mille ametlikul kodulehel Te just hetkel viibite.

“Aga mina?“ küsivad väikesed lapsed, kui neid eiratakse või piisavalt tähelepanu ei pöörata. Sama küsimuse esitavad endale nii lapsed kui täiskasvanud siis, kui nad vaatavad mingit etendust või kuulavad uudiseid.

Oleme avatud kõikidele koostöö ettepanekutele, mis aitaksid anda etendusele ja põrandamängule lisaväärtust ja võimaldaksid jõuda lasteni sõltumata nende elukohast.

 

aga-mina01

Meie partnerid: