Go to Top

Projekt AGA MINA on Laste Rõõmu konkursi laureaat

Aga Mina meeskond 201518. detsembril kuulutati Kadrioru lastemuuseumis Miiamilla välja Laste Rõõm 2015 konkursi laureaat. 

Laste Rõõm on TV3 eestvedamisel pakutav imetlusväärne stipendium, mis on seotud rahvusvahelise organisatsiooniga Reach for Change. Reach for Change asutati Kinnevik grupi poolt, et toetada laste ja noorte heaks tegutsevaid sotsiaalseid ettevõtjaid. Eestis loob Laste Rõõm suurepärase võimaluse oma plaanide teostamiseks neile, kel on tahtmist, värskeid ideid, pealehakkamist ning järjekindlust laste ja noorte elu paremaks muuta. Konkurss Laste Rõõm toimus sel aastal teist korda. 

Laste Rõõm 2015 laureaadiks ning 20 000 euro suuruse stipendiumi võitjaks valiti väikelaste vigastuste ennetusega tegelev algatus Aga Mina. Konkursi laureaat valiti žürii otsuse ning rahvahääletuse ühistulemusel. Lisaks valiti nii Aga Mina kui ka teised finalistid (Unekool ja Training Without Borders) ka aastasesse arenguprogrammi, mille käigus pakutakse kõikidele eestvedajatele nõustamist ning tuge oma algatuse teostamiseks.

“Usume, et mida varem õpivad lapsed neid ümbritsevas elus varitsevaid ohte märkama ja ära tundma, seda harvem vajavad nad oma eluteel arstiabi. Selle eesmärgi saavutamiseks oleme loonud ohutusteemalise teatrietenduse Aga Mina ning põrandamängu, mis on õppevahendiks lasteaedades kasutamiseks” ütles MTÜ Aga Mina juhatuse esimees Tamo Vahemets.

MTÜ Aga Mina juhatuse liige – projektijuht Getter Toome lisas: “Nii etendus kui põrandamäng annavad võimaluse mängu kaudu õppida ohte märkama ja neid vältima. Mängu osas on meie unistuseks ja eesmärgiks, et ennetusalane põrandamäng jõuaks igasse Eestimaa lasteaeda kingitusena, sõltumata lasteaias käivate laste arvust või seal räägitavast keelest. Loodame erinevate projektitoetuste ning koostööpartnerite abiga selle unistuse realiseerida u 5 aastaga. Esimeses etapis soovime mängu kinkida lasteaedadele, kes on omale etenduse juba tellinud.”

Laste Rõõmu konkursi veebihääletuse ajal toimus Aga Mina Facebooki lehel ka mäng „Tee üks kasulik kingitus lasteaiale“. Kõikide postituse jagajate vahel loositi välja üks etendus ja üks põrandamäng, mille võitjad saavad edasi kinkida enda poolt valitud lasteaedadele. Põrandamängu võitis Sigrid Kägovere, kes soovis mängu kinkida Põlvamaa Mikitamäe valla lasteaiale. Ohutusalase teatrietenduse võitis Mai Timmi, kes soovis etenduse kinkida Väimela Lasteaiale Rukkilill.

Aga Mina projekti partneriteks on Sotsiaalministeerium, Eesti Tervisedenduse Ühing, Tallinna- ja Harjumaa traumaennetusnõukogud, Mürgistusteabekeskus, SA Tallinna Lastehaigla, Tartu linn ja Tervise Arengu Instituut.

Aga Mina tänab veelkord kõiki toetajaid ja kaasaelajaid, kes meie poolt hääletasid. Tänu Laste Rõõmu konkursi stipendiumile saame kindlasti astuda suure sammu edasi, muutmaks Eesti laste elu ohutumaks ja seekaudu rõõmsamaks.

Lisainformatsioon:
Getter Toome
Aga Mina juhatuse liige-projektijuht
getter@agamina.ee
tel: +372 5645 8085
www.agamina.ee

Aga Mina on Riveta Klubi ja erialaspetsialistide poolt asutatud mittetulundusühing, mille eesmärgiks on väikelaste vigastuste vähendamine, suurendades nii laste kui vanemate teadlikkust ja juhtides tähelepanu võimalikele ohtudele meie igapäevases elukeskkonnas.

Fotod: Ain Saare

AGA MINA?