Laste traumaennetuse temaatika leiab etenduses käsitlemist väga põneval ning lastele lihtsasti mõistetavas keeles – läbi hoogsa tegevuse ja mängimise. Ei mingit ülemäärast manitsemist ega ohtudele näpuga näitamist. Mänguhoos võib juhtuda nii mõndagi. Sellele vaatamata on mõned kohad ja mänguasjad teistest ohtlikumad ning seepärast on neid mõistlik vältida. Ja kui ikka midagi juhtuma peaks, siis peab lihtsalt teadma, kust abi otsida.
Lugu läheb lahti hoogsa pillimängu ja lauluga, milles kolm näitlejat etenduse temaatika kenasti lahti seletavad. Seejärel saame tuttavaks etenduse tegelastega, kelleks on ehitusmees AGO ja tema kass MATILDE. Loomulikult saavad nad suurepäraselt läbi ja neil on koos väga lõbus. Kuigi AGO on ehitusplatsil kehtivate ohutusnõuetega kenasti kursis, kannab kiivrit ja töökindaid, jätab ta ometi pannile löödud munad sinna kõrbema ning need tulevad meelde alles siis, kui terve tuba on paksult suitsu täis. Hetkelises meeltesegaduses viskab AGO kõrbema läinud munad lahtisest aknast välja. Kes oleks osanud arvata, et need nii kaugelt tulnud külalisele otse pähe kukuvad. Loomulikult tõttavad AGO ja MATILDE oma mõtlematut tegu heastama ja tormavad tänavale. Tagasi tulevad nad aga etenduse peategelase tulnukas AGA MINA´ga.
Aga Mina on väga iseäralik tüüp. Ta tuli oma koduplaneedil toimuvast maavärinast puhkama. Nimelt oli ta kuulnud, et meil siin mingeid maavärinaid ei ole ja elu on väga turvaline. Loo käigus saavad aga nii Aga Mina kui etendust jälgivad lapsed teada, et ohud varitsevad meid igal pool ja erinevalt maavärinast on neid ohtusid tänu oskuslikule käitumisele võimalik vältida.
Etenduses räägitakse lahti ohud, mis võivad tekkida:
- riiulile ja aknalauale turnides;
- pesuvahendit juues;
- tundmatuid ravimeid tarvitades;
- palja käega kuuma teekannu tõstes;
- mobiiltelefoniga õues rääkides jne.
Etenduse käigus õpivad lapsed koos Aga Mina´ga õigeid valikuid tegema, et tekkida võivaid traumasid ennetada. Lapsedki võiksid pärast etenduse vaatamist endalt küsida: “AGA MINA? Kuidas toimiksin mina nendes olukordades nii, et ma terveks jääksin”? Kui nii peaks minema, siis on etendus oma eesmärgi täitnud.
Etenduse lõpus korratakse koos lastega üle kõik saadud teadmised ja lauldakse lõpulaul.
Head vaatamist ja kaasaelamist!