website templates
Mobirise

OLEN EESKUJUKS

Aga Mina on väärtuspõhiste hoiakute kujundamise ühiskampaania, mis tuleneb soovist kinkida tulevastele põlvkondadele tervem ja turvalisem elukeskkond.

Aga mina

AGA MINA OSKAN TEHA HÄDAABIKÕNET

Häirekeskuse tegevused algavad 9. veebruaril, mil toimub Häirekeskuse Euroopa 112 päeva avaüritus. Üritusel on oluline osa nende laste tänamisel ja esiletõstmisel, kes on teinud eeskujulikud hädaabikõned. Hädaabikõnede tegemisel on lapsed märkajate ja abikutsujatena täiskasvanutele eeskujuks ning tunneme laste üle uhkust. 

Hädaabikõne tegemisel on oluline kuulata päästekorraldaja küsimusi. Esimese küsimusena küsib kõnele vastav päästekorraldaja „mis juhtus?“, seejärel selgitab välja „kus juhtus?“ ning edasi esitab küsimusi vastavalt juhtunule. „Lapsed keda 9. veebruaril täname, on kõne tegemisel säilitanud rahu, kuulanud küsimusi ja vastanud neile konkreetselt, lühidalt ja selgelt ning täitnud kõiki päästekorraldaja poolt antud soovitusi. Meil on väga hea meel, et lastel on julgus märgata ja abi kutsuda. Võtame lastest eeskuju ja paneme tähele, kui keegi vajab abi,“ kutsub Häirekeskuse peadirektor Kätlin Alvela üles.

Veebruarikuu kolmel nädalal tutvustame Häirekeskuse sotsiaalmeedia kanalites nelja last, kes tunnustuse osaliseks saavad. Lisaks toimub 9.-16. veebruaril fotokonkurss „Lumest lumele 112“, millest võtavad osa lasteaiad, kus numbri 112 kujundamise juurde räägitakse ka sellest, et hädaabinumbrilt 112 saab kutsuda kiirabi, päästjaid ja politseid nii Eestis kui kogu Euroopas.

Mobirise

© Copyright 2014 Aga Mina